Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Partycypacja w kosztach organizacji transportu zbiorowego opodatkowana VAT

19 listopada 2019 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Dopłaty otrzymane od gmin sąsiednich mają bezpośredni wpływ na ostateczną cenę biletu za przewóz, powinny więc być włączone do podstawy opodatkowania.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 18 października 2019 r. (sygn. 0112-KDIL4. 4012.391.2019.2.JKU) rozstrzygnął kwestię ustalenia podstawy opodatkowania transakcji sprzedaży biletów komunikacji zbiorowej w sytuacji, gdy w kosztach organizacji transportu, finansowanych przez gminę, partycypują gminy ościenne.

Wniosek w omawianej sprawie złożyła gmina (miasto), będąca czynnym podatnikiem VAT. Organizuje ona usługę przewozu osób w granicach miasta, a także na terenie gmin ościennych, których mieszkańcy codziennie dojeżdżają do miejsc pracy lub nauki położonych na terenie miasta. Sąsiednie gminy w celu zaspokojenia potrzeb przewozowych swoich mieszkańców powierzają gminie organizację transportu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11512

Wydanie: 11512

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament