Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyjątek dla Tokarczuk

19 listopada 2019 | Kultura | Małgorzata Piwowar
źródło: materiały prasowe

Kalina Cyz, pełniąca obowiązki dyrektorki TVP Kultura, o swoich planach.

Czy wobec braku produkcji filmów dokumentalnych o wybitnych postaciach kultury polskiej zajmie się tym TVP Kultura? Nakręcicie na przyklad film o Oldze Tokarczuk?

Jeśli chodzi o Olgę Tokarczuk, to 10 grudnia, gdy będzie odbierała Nagrodę Nobla, specjalnie dla niej złamiemy ramówkę. Pokażemy wówczas wszystko, co w TVP o niej mamy, czyli spektakle Teatru TV, dokument „Podróże Olgi T." Ewy Pytki. Staramy się też zdobyć prawa do „Ahat illi – siostry bogów", czyli do opery Aleksandra Nowaka, do której napisała libretto.

Gdy Olga Tokarczuk dostała Nobla, informacja pojawiła się tylko w „Informacjach kulturalnych". Nie było „Niedzieli z..." ani żadnej z rozmów rejestrowanych kiedyś przez TVP Kultura...

Były „Informacje kulturalne", rozmowa na żywo. Wyemitowaliśmy specjalne spoty ze zmontowanymi fragmentami archiwalnych programów. „Niedziela z..." jest wyjątkowym formatem. Mieliśmy inne plany, jeśli...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11512

Wydanie: 11512

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament