Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dyrektor przedszkola nie straci stanowiska przez jedną fakturę

19 listopada 2019 | Dobra Administracja | Mateusz Adamski

Działalność gospodarcza jest faktem, kategorią o charakterze obiektywnym, nie konstytuuje jej sam wpis bądź jego brak do odpowiedniego rejestru.

Przypomniał o tym w niedawnym wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi. Rozpatrywał on skargę na zarządzenie burmistrza Ł. o odwołaniu Anny K. (imię fikcyjne) ze stanowiska dyrektora publicznego przedszkola. Przyczyną miało być naruszenie tzw. ustawy antykorupcyjnej.

Ryzyko utraty wynagrodzenia

Burmistrz swoje ustalenia oparł na oświadczeniu majątkowym Anny K., z którego wynikało, że prowadziła ona działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEIDG. Z tytułu prowadzonej działalnością osiągnęła przychód w wysokości 12 tys. zł. Działalność pokrywała się z okresem pełnienia przez nią funkcji dyrektora przedszkola.

Anna K. zaskarżyła zarządzenie o odwołaniu ze stanowiska dyrektora przedszkola do sądu. Podniosła, że z uwagi na fakt, iż wynagrodzenie jej przysługujące z tytułu współpracy z firmą C. nie zostało jej wypłacone niezwłocznie po...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11512

Wydanie: 11512

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament