Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chatbot pierwszego kontaktu

19 listopada 2019 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Piotr Orzechowski, prezes firmy Infermedica chce ograniczyć niepotrzebne koszty leczenia, które na świecie co roku sięgają miliardów dolarów.
źródło: materiały prasowe
Piotr Orzechowski, prezes firmy Infermedica chce ograniczyć niepotrzebne koszty leczenia, które na świecie co roku sięgają miliardów dolarów.

Aplikacje i chatboty od Infermedica pomagają we wstępnej ocenie stanu zdrowia oraz kierowaniu chorych do odpowiednich specjalistów. Po polską technologię sięgnęły m.in. Allianz i PZU Zdrowie. michał duszczyk

Wrocławski startup wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) i technologię uczenia maszynowego (z ang. machine learning) do diagnozowania pacjentów. Nowatorskie rozwiązanie z Polski pozyskało 14 mln zł od inwestorów. Pieniądze, które firma otrzymała w tzw. rundzie zalążkowej (seed) m.in. od funduszy z Estonii i USA, mają pomóc w zintensyfikowaniu obecności spółki w Ameryce i Europie oraz szybszym rozwoju innowacyjnej technologii.

Chcą zostać polskim jednorożcem

Rundę finansowania poprowadził estoński fundusz Karma Ventures, we współpracy z amerykańskim Dreamit Ventures, niemieckim koncernem medialnym Müller Medien oraz polskim VC – Inovo Venture Partners (udziałowcami w Infermedice są również jej założyciele oraz fundusze Innovation Nest,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11512

Wydanie: 11512

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament