Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kapitały na pokrycie przyszłych wydatków inwestycyjnych

16 września 2020 | Rachunkowość
Operacje gospodarcze związane z utworzeniem kapitałów: zapasowego i rezerwowego  i ich przeznaczeniem na sfinansowanie wydatków inwestycyjnych (np. nabycia środków trwałych)  z wymagają następującego ujęcia w księgach rachunkowych:
źródło: Rzeczpospolita
Operacje gospodarcze związane z utworzeniem kapitałów: zapasowego i rezerwowego i ich przeznaczeniem na sfinansowanie wydatków inwestycyjnych (np. nabycia środków trwałych) z wymagają następującego ujęcia w księgach rachunkowych:

Zakup środków trwałych może być finansowany z utworzonych na ten cel, np. z odpisów z zysku netto, kapitałów: zapasowego i rezerwowego. MAREK BAROWICZ

 

Przeznaczenie środków finansowych z kapitałów: zapasowego i rezerwowego na nabycie środka trwałego nie wywołuje zmian w ich strukturze. Nadal pozostają one bowiem własnym źródłem finansowania aktywów przedsiębiorstwa. Zmiana następuje jedynie w strukturze aktywów: aktywa finansowe (środki pieniężne) są zastępowane rzeczowymi aktywami trwałymi. Pamiętać przy tym należy, że ujęcie w księgach rachunkowych nabycia środka trwałego z funduszy pochodzących z ww.tych kapitałów będzie przebiegało według ogólnych reguł.

Wydanie: 11763

Wydanie: 11763

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Broszura prawna

Nieprzypisane

Zamów abonament