Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Plany na razie krótkoterminowe

16 września 2020 | Ekonomia i rynek
Tylko 10 proc. ankietowanych w Polsce myśli o znalezieniu tańszego biura.  Z kolei odsetek odpowiedzi na ten temat w skali Europy sięga 40 proc.
źródło: materiały prasowe
Tylko 10 proc. ankietowanych w Polsce myśli o znalezieniu tańszego biura. Z kolei odsetek odpowiedzi na ten temat w skali Europy sięga 40 proc.

Choć najemcy w Polsce mocniej obawiają się skutków kryzysu niż ci z zachodu Europy, to ci drudzy deklarują znacznie większą potrzebę zamiany biur na tańsze. ADAM ROGUSKI

 

Dokąd zmierza rynek biurowy po lockdownie, ale jednak w trakcie pandemii? Nad odpowiedzią głowią się wszyscy uczestnicy rynku na całym świecie: deweloperzy, właściciele budynków, zarządcy, najemcy czy inwestorzy lokujący w nieruchomości. W prognozowaniu trendów pomagają badania, takie jak przeprowadzone właśnie przez firmę Knight Frank w Europie. Wnioski z ankiet skierowanych do najemców publikujemy jako pierwsi.

Eksperci przepytali 225 firm w Europie, działających w 927 biurach.

– Wyniki pokazują potrzebę zmiany w strategii środowiska pracy. Najemcy są optymistyczni, oceniając skutki kryzysu, zakładają, że nie będą one długotrwale dotkliwe. Równocześnie zdają sobie sprawę, że nowe biura będą się znacząco różnić od przedcovidowych – mówi Marta Badura, dyrektor w dziale doradztwa strategicznego w regionie EMEA w Knight Frank. – Oczywiście nikt nie jest w stanie powiedzieć z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11763

Wydanie: 11763

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Broszura prawna

Nieprzypisane

Zamów abonament