Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miliardy euro w rozwój elektromobilności

16 września 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

Dobra kondycja europejskiego rynku samochodów elektrycznych ma w najbliższych latach wspierać odbudowę całego przemysłu motoryzacyjnego w UE, bardzo mocno osłabionego pandemią koronawirusa. ADAM WOŹNIAK

 

Pandemia koronawirusa nie zaszkodziła zbytnio unijnemu rynkowi samochodów elektrycznych. W drugim kwartale 2020 r. udział rejestracji e-aut zwiększył się do 7,2 proc. całkowitej sprzedaży nowych samochodów osobowych w porównaniu z 2,4 proc. w tym samym czasie rok wcześniej. Jak podała organizacja europejskich producentów pojazdów ACEA, od kwietnia do czerwca rejestracje pojazdów ładowanych elektrycznie (samochody bateryjne i hybrydy plug-in) wzrosły w całej Unii Europejskiej o 53,3 proc. w ujęciu rok do roku, do 129 344 sztuk. Najszybciej rosła sprzedaż hybryd plug-in – o 134 proc., do ponad 66 tys. aut. Wzrost rejestracji pojazdów czysto elektrycznych (na baterie) był mniejszy (o niespełna 13 proc.) i wyniósł 63,2 tys. sztuk. Zarazem wzrostowa tendencja była widoczna już wcześniej. W pierwszym kwartale 2020 r. rynkowy udział e-aut w nowych rejestracjach zwiększył się do 6,8 proc. z 2,5 proc. w pierwszych trzech miesiącach 2019 r.

Tesla podbije kontynent

Dobra kondycja elektromobilnego rynku w Europie jest tym ważniejsza, że ma on pomóc w odbudowie całego przemysłu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11763

Wydanie: 11763

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Broszura prawna

Nieprzypisane

Zamów abonament