Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na razie nie jest najgorzej

16 września 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

Sławomir Grzelczak prezes BIG InfoMonitor Przedsiębiorstwom związanym z produkcją pojazdów i w nieco mniejszym stopniu handlującym samochodami na razie udało się przyjąć odpowiednią pozycję obronną wobec skutków pandemii.

 

Tyle przynajmniej można powiedzieć, widząc, jak radzą sobie ze spłatą zobowiązań w czasach wyjątkowo trudnych dla gospodarki, a dla motoryzacji trudnych jeszcze bardziej. Sami producenci pojazdów samochodowych, przyczep i naczep, w okresie od końca marca do końca lipca niemal nie zmienili zaległości wobec banków i dostawców. Zaległość przypadająca na ponad 200 przedsiębiorstw (aktywnych, zawieszonych i zamkniętych), stanowiących 7 proc. w swojej branży, wręcz spadła z blisko 115 mln zł do ponad 114 mln zł. Mowa tu o opóźnionych o min. 30 dni na kwotę min. 500 zł spłatach rat kredytów widocznych w BIK oraz o fakturach,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11763

Wydanie: 11763

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Broszura prawna

Nieprzypisane

Zamów abonament