Popyt rośnie, lecz wyzwań nie brak
Sektor IT radzi sobie w czasie pandemii lepiej niż wiele innych branż, ale też odczuwa cięcia w wydatkach i odkładanie dużych inwestycji. Kolejne lata zapowiadają się dobrze, natomiast problemem wciąż jest deficyt specjalistów.
Pandemiczny kryzys spowodował, że polski rynek IT skurczył się w 2020 r. o 8 proc. Jednak ubiegły rok był anomalią i kolejne lata przyniosą już odbicie. Do 2025 r. wydatki na IT w Polsce będą rosły w tempie 2 proc. rok do roku – szacuje firma doradcza PMR.
– Będzie to wynikać głównie z doświadczeń związanych z pandemią. Żywa pamięć o wyzwaniach, przed którymi biznes stanął w 2020 r., będzie główną determinantą nowych inwestycji. Zarówno w perspektywie średnio-, jak i długoterminowej – uważa Michał Górecko, dyrektor pionu sprzedaży BPSC.
Więcej pieniędzy
na nowości
Rynek IT będzie rósł, lecz na huraoptymizm za wcześnie. – Gospodarka wykazuje pewne oznaki stabilności, ale po wydarzeniach z zeszłego roku widmo niespodziewanych zdarzeń, mających istotny wpływ na biznes, wydaje się bardziej realne niż kiedykolwiek – mówi Michał Cherek, ekspert z Crayon Poland. Spodziewa się, że w najbliższym czasie większość...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta