Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mam świadomość presji, jaka mnie czeka

08 grudnia 2021 | Sądy i Prokuratura | Agata Łukaszewicz
źródło: materiały prasowe

Całe zawodowe życie przywiązuje się wagę do wartości konstytucyjnych – mówi Agnieszka Niklas-Bibik, sędzia Sądu Okręgowego w Słupsku.

 

Kilka dni temu Izba Dyscyplinarna SN miała zdecydować o zawieszeniu pani w czynnościach służbowych. Może też o obniżeniu pensji. Uniknęła pani orzeczenia. Rozprawa się nie odbyła, bo zabrakło pani akt. Co się z nimi stało?

Posiedzenie zostało wyznaczone na godz. 14. Wraz z obrońcami byliśmy w SN dużo wcześniej. Czekaliśmy na korytarzu. Około godz. 13 sprawozdawca poprosił nas na salę rozpraw i poinformował, że pierwsza prezes SN poprosiła o akta mojej sprawy. Miała je zwrócić przed posiedzeniem, ale tego nie zrobiła. Sprawa się więc nie odbyła. Tyle wiem.

Co takiego napisała pani w piśmie do pierwszej prezes SN, że zabrała akta z ID?

Przy zawieszeniach sędziów Piotra Gąciarka i Macieja Ferka w przestrzeni medialnej pojawiały się informacje, iż pierwsza prezes SN twierdziła, że nic nie wiedziała o posiedzeniach w ich sprawach. Postanowiłam więc poinformować ją o zaplanowanym posiedzeniu w mojej sprawie bezpośrednio. Złożyłam też wniosek o uchylenie zarządzenia o wyznaczeniu sprawy, odwołanie posiedzenia i skierowanie mojej sprawy, z pominięciem ID, do Izby Karnej SN. Powoływałam się m.in. na przepisy konstytucji, art. 6 konwencji praw człowieka, wyroki TSUE, uchwałę trzech...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12136

Wydanie: 12136

Spis treści
Zamów abonament