Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szukając sojuszników

08 grudnia 2021 | Świat | Andrzej Łomanowski

W obliczu konfliktu z Zachodem Kreml próbuje znaleźć życzliwe sobie państwa. W tym celu prezydent Putin rezygnuje nawet z samoizolacji spowodowanej pandemią.

 

Tuż przed rozmową z prezydentem USA przywódca Rosji wyjechał z krótką wizytą do Indii. Od chwili wybuchu pandemii była to dopiero druga zagraniczna podróż Putina, co świadczy o wadze, jaką Kreml przydaje stosunkom z Delhi i szukaniu w nim sojusznika.

– W stosunkach rosyjsko-indyjskich dawno nie było tylu wzajemnych pretensji i podejrzeń – zauważył rosyjski ekspert Fiodor Łukjanow.

Zaskakująco szczerze, jak na dyplomatę, opisał je były indyjski ambasador w Moskwie Kanwal Sibal. – To, co nas niepokoi, to zbliżenie Rosji z Pakistanem, pozytywny stosunek do Talibanu. Rosja doskonale zdaje sobie sprawę z naszych problemów z Pakistanem. I...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12136

Wydanie: 12136

Spis treści
Zamów abonament