Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Turniej, który stał się kulą u nogi

08 grudnia 2021 | Sport | Tomasz Wacławek
Sadio Mane - gwiazdor Liverpoolu i reprezentacji Senegalu
źródło: AFP
Sadio Mane - gwiazdor Liverpoolu i reprezentacji Senegalu

Puchar Narodów Afryki był już dwukrotnie przekładany, a organizujący mistrzostwa Kamerun i tak ściga się z czasem. Wszystkich łączy strach przed nowym wariantem koronawirusa.

 

Patrząc na ostatnią dekadę, można odnieść wrażenie, że jakiś szaman rzucił na Puchar Narodów Afryki klątwę. Zmiany gospodarzy i szukanie nowych terminów to już codzienność, a do listy plag dołączył jeszcze Omikron – nowa odmiana wirusa wywołującego chorobę Covid-19, wykryta w RPA.

Wyjazdy piłkarzy na kilka tygodni w samym środku sezonu zawsze budziły duże emocje, zwłaszcza w klubach z Anglii i Francji, gdzie gwiazdorów z Afryki występuje najwięcej. Dziś niechętni zwalnianiu swoich graczy trenerzy otrzymali w tej walce dodatkowy oręż.

Omikron jest już w Europie, ale nietrudno sobie wyobrazić, że międzykontynentalne podróże zawodników mogą przyspieszyć kolejną falę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12136

Wydanie: 12136

Spis treści
Zamów abonament