Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zapotrzebowanie na zielonych audytorów mocno wzrośnie

08 grudnia 2021 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kucharczyk
Ewolucja ładu korporacyjnego i sprawozdawczości powoduje, że pojawiają się nowe oczekiwania w stosunku do biegłych rewidentów
źródło: Shutterstock
Ewolucja ładu korporacyjnego i sprawozdawczości powoduje, że pojawiają się nowe oczekiwania w stosunku do biegłych rewidentów

Rosnąca waga ESG już teraz zwiększa wartość rynku usług. Jest szansą na poszerzenie oferty firm audytorskich i doradczych.

 

Kwestia odpowiedzi na globalne wyzwania zrównoważonego rozwoju poprzez odpowiednie zarządzanie czynnikami środowiskowymi, społecznymi oraz dotyczącymi ładu korporacyjnego (ESG, ang. environmental, social and governance) zyskuje coraz większe znaczenie.

Trend ten potęguje presja otoczenia – w tym zmieniające się oczekiwania inwestorów, sektora finansowego, konsumentów, rosnąca świadomość społeczna i idąca za tym obawa o pogorszenie wizerunku firmy oraz zmiany prawne.

Legislacyjne roszady

W kwietniu tego roku Komisja Europejska opublikowała projekt nowej dyrektywy Corporate Sustainability Reporting Directive, która zastąpi dotychczasową dyrektywę w sprawie ujawniania informacji niefinansowych (ang. non-financial reporting directive).

– Podstawą do zmiany dyrektywy NFRD jest Europejski Zielony Ład, który ma się przyczynić do inkluzywnej i zrównoważonej gospodarki UE – podkreśla Barbara Misterska-Dragan, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Dodaje, że jednym z istotnych instrumentów służących osiągnięciu tych celów ma być...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12136

Wydanie: 12136

Spis treści
Zamów abonament