Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pasja według sędziego

08 grudnia 2021 | Sądy i Prokuratura | Jarosław Gwizdak

Na początku ubiegłej dekady jako wiceprezes Sądu Rejonowego Katowice-Zachód w Katowicach uczestniczyłem w pilotażowym programie modernizacji zarządzania jednostkami wymiaru sprawiedliwości.

Mediolan? Nie ma problemu

Pod tą „korporacyjną" nazwą kryło się sporo działań wdrażanych w sądzie, ale również okazja do poznania europejskich wymiarów sprawiedliwości. Sądownictwo Wielkiej Brytanii, Finlandii, Niemiec i Holandii przestało być dla mnie nieznane i anonimowe. Przede wszystkim dlatego, że sędziowie z Europy poza wiedzą i innowacjami dzielili się z uczestnikami projektu także swoimi pasjami.

Dowiedziałem się wtedy o nich bardzo wiele. Szefowa szkolenia sędziów holenderskich opowiadała o swojej fascynacji modą, jej historią i współczesnymi projektantami. O pasji wiedzieli doskonale jej znajomi, którzy na okrągłe urodziny sprezentowali jej wyjazd na kilka dni do Mediolanu i wizytę w pracowni znanego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12136

Wydanie: 12136

Spis treści
Zamów abonament