Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miasto 15-minutowe najbliżej definicji szczęśliwego życia

14 października 2022 | Nieruchomości | Adam Roguski
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Znamy składniki stanowiące o poczuciu szczęścia, ale ich proporcje to kwestie mocno indywidualne – powiedziała w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Karolina Klimaszewska, analityczka Otodom.

Razem z ThinkCo opracowaliście trzy raporty pod szyldem „Szczęśliwy dom”. Respondenci oceniali życie na poziomie miasta, dzielnicy i najbliższego otoczenia. Które miasta zebrały najlepsze noty?

Na wstępie zaznaczę, że nasze badanie zostało przeprowadzone na próbie prawie 36 tys. mieszkańców Polski od września 2021 r. do lutego 2022 r., więc nie obejmuje tych najnowszych niepokojów, z którymi wszyscy się mierzymy.

Co do wyników, może trochę wbrew stereotypom jesteśmy generalnie szczęśliwi w miastach, w których żyjemy. 57 proc. osób jest szczęśliwa lub bardzo szczęśliwa w swoim mieście. Na szczycie rankingu znalazły się miasta nadmorskie, czyli Gdynia i Gdańsk, a także Zielona...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12395

Wydanie: 12395

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament