Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie festiwale pomagają Ukrainie

14 października 2022 | Kultura | Barbara Hollender

Za naszą wschodnią garnicą trwa wojna, ale Ukraińcy starają się ocalić wszystko, co ważne. Kulturze w sukurs przychodzą inne kraje. Kilka festiwali znalazło schronienie w Polsce.

Ludzie kultury już w 2014 roku apelowali, by pomagać ukraińskim imprezom. Pisali w otwartym liście: „Reżyserzy, producenci i agenci sprzedaży: prosimy, żebyście udostępnili swoje filmy chętnie i za darmo wszystkim festiwalom na Ukrainie, bez opłat za pokazy. Instytuty filmowe: prosimy, żebyście opłacali podróże na ukraińskie festiwale filmowcom ze swoich krajów”. Dziś taka pomoc już nie wystarcza. Ukraińskie imprezy kulturalne próbują przetrwać straszny czas poza granicami kraju.

Zaczynający się w piątek Warszawski Festiwal Filmowy zaprosił do siebie krajowy przegląd z Odessy. W konkursie znalazło się 7 ukraińskich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12395

Wydanie: 12395

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament