Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Groźny sygnał dla polskich przedsiębiorców

14 października 2022 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
Maciej Witucki jest jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich menedżerów
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Rzeczpospolita
Maciej Witucki jest jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich menedżerów

Niewiele wydarzeń wywołało tak silne wzburzenie przedstawicieli rodzimego biznesu jak spektakularne zatrzymanie Macieja Wituckiego, prezydenta Konfederacji Lewiatan.

Ustawka, skandal, pokazówka i nadużycie władzy – tak organizacje przedsiębiorców i eksperci określają okoliczności zatrzymania Macieja Wituckiego, wiceprzewodniczącego Rady Dialogu Społecznego, prezydenta Konfederacji Lewiatan i jednego z najbardziej znanych polskich menedżerów. Jego spektakularne zatrzymanie w dniu otwarcia Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI), dorocznego spotkania biznesu organizowanego przez Konfederację Lewiatan i w trakcie posiedzenia strony społecznej Prezydium Rady Dialogu Społecznego zbulwersowało środowiska biznesowe.

Błyskawicznie sporządzono listę przedsiębiorców, menedżerów i ekspertów gotowych poręczyć za Macieja Wituckiego. Już w środę wieczorem „skandaliczne okoliczności” zatrzymania potępiła też Rada Przedsiębiorczości (RP) zrzeszająca przedstawicieli największych organizacji przedsiębiorców i pracodawców w Polsce. – Protestujemy przeciwko nadużywaniu przez organy ścigania dotkliwych środków bez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12395

Wydanie: 12395

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament