Zalety przekształcania spółek
Wybór formy prawnej funkcjonowania przedsiębiorcy powinien być dostosowany do profilu jego działalności.
Wielu przedsiębiorców funkcjonujących na rynku zastanawia się, w jakiej formie prowadzić swoją działalność, by jednocześnie ją zoptymalizować podatkowo i zmaksymalizować osiągane korzyści.
Niestety przedsiębiorcy traktowani w obrocie gospodarczym jako podmioty profesjonalne muszą nadążać za ciągłymi zmianami Polskiego Ładu oraz szybko zmieniającymi się przepisami podatkowymi. W tym celu każdorazowo należy rozważyć, jaki model biznesowy chce wypracować u siebie przedsiębiorca, gdyż nie ma jednego „uniwersalnego” rozwiązania i uzależnione jest to od indywidualnego przypadku.
W obecnym stanie prawnym, dla wchodzących na rynek atrakcyjna wydaje się forma spółki z o.o. bądź prostej spółki akcyjnej, ale już dla dochodowych działalności w sektorze usług, gdzie inwestycje są niewielkie, bardziej wartościowym wyborem jest spółka komandytowa. Z kolei tam, gdzie większość dochodu jest „reinwestowana”, należałoby zastanowić się nad zawiązaniem spółki z o.o. z jednoczesnym wyborem CIT-u estońskiego jako...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta