Pandemia wymusiła większą elastyczność pracy
Chociaż wśród pożądanych benefitów są od lat te związane z możliwością wyboru czasu i miejsca pracy, to dopiero od niedawna może z nich korzystać większa grupa Polaków.
Dodatkowe premie i bonusy, elastyczny czas pracy i możliwość pracy zdalnej – to trzy świadczenia, czyli benefity, najbardziej dziś cenione przez polskich specjalistów i menedżerów objętych najnowszym badaniem firmy rekrutacyjnej Antal. Chciałoby je otrzymywać więcej niż sześciu na dziesięciu badanych.
Jednak rzeczywistość rozmija się często z ich oczekiwaniami, co widać szczególnie w przypadku dodatkowych premii i bonusów. Znacznie mniejsza jest różnica między oczekiwaniami a ofertą pracodawców w przypadku benefitów związanych z elastycznością pracy, zwłaszcza możliwością pracy zdalnej, którą specjaliści i menedżerowie nieco rzadziej wymieniają wśród pożądanych benefitów.
Jak jednak zwraca uwagę Agnieszka Wójcik, menedżer ds. badań w firmie Antal, możliwość pracy zdalnej jest obecnie traktowana przez wielu pracowników nie jako benefit, lecz jako naturalny i niezbędny warunek przyjęcia oferty pracy. Podobnie jest z elastycznym czasem pracy w specjalizacjach i branżach, gdzie takie rozwiązanie jest możliwe. Według ekspertki firmy Antal wielu pracowników chce traktować biuro jako jedno z miejsc życia zawodowego, gdzie nie tylko można porozmawiać...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta