Czy można to zrobić żonie przyjaciela?
W sytuacji Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika nie o prawo łaski chodzi, ale o cyrk z załamanymi kobietami.
Prawie każdy trafiający w śledztwie do aresztu lub po wyroku do więzienia dla adwokata ma twarz nie tylko swoją własną, ale i swoich najbliższych. Po kolejnych latach praktykowania tego zawodu widzimy we wspomnieniach nie tylko twarze tych, których spotykaliśmy w aresztach lub w salach sądowych, ale i tych, którzy przychodzili do naszych kancelarii w ich sprawach. Twarze wysiadujących pod salami sądowymi. Pamiętamy głosy z rozmów telefonicznych proszące o krótką informację o przebiegu rozprawy, albo jak on czy ona się tam za kratami czują. Pamiętamy ich smutki, lęki i rozterki.
Osoba, której ojciec, mąż, brat lub syn – rzadziej żona, córka siostra lub matka – nagle zostali wyrwani z wolności i osadzeni za kratą, przychodzi do adwokata często załamana, przerażona i zagubiona. Z tej przyczyny niektóre rozmowy nie zawsze są spójne, nie zawsze merytoryczne. Pojawia się wiele wypowiedzi o uczuciach,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta