Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chcą odtajnić majątek żony Mateusza Morawieckiego

24 stycznia 2024 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Do szybkich prac trafił projekt o ujawnieniu majątków małżonków polityków. Oficjalnie chodzi o przejrzystość życia publicznego, nieoficjalnie – o uderzenie w byłego premiera.

12,3 mln zł, w tym obligacje za 4,5 mln zł, dwa domy, segment, mieszkanie i działka rolna – taką wartość swojego majątku były premier Mateusz Morawiecki z PiS przedstawił w oświadczeniu, złożonym na początku kadencji w Sejmie. To jednak ma być tylko ułamek jego stanu posiadania, W 2021 roku Wirtualna Polska szacowała, że były premier ma z żoną Iwoną dobytek wart w sumie około 40 mln zł.

Pełne dane nie są oficjalnie znane, bo polityk znaczną część majątku przepisał właśnie na małżonkę. Opinia publiczna ma jednak poznać szczegóły. Jak ustaliliśmy, do szybkich prac w Sejmie trafił projekt KO o ujawnieniu majątków odrębnych małżonków polityków.

Projekt złożył na początku kadencji poseł Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, obecnie szef resortu aktywów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12780

Wydanie: 12780

Spis treści
Zamów abonament