Inwestowanie w start-upy to zarówno szanse, jak i istotne zagrożenia
Podstawową formą zaangażowania w przedsiębiorstwa typu start-up jest dla inwestorów prywatnych bezpośrednie objęcie instrumentów kapitałowych lub quasi-kapitałowych.
radca prawny, wspólnik zarządzający w Krzysztof Rożko i Wspólnicy Kancelaria Prawna
radca prawny, wspólnik w Krzysztof Rożko i Wspólnicy Kancelaria Prawna
Kolejne nabory programów Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) zarządzanych przez PFR Ventures skłaniają do analizy sytuacji inwestorów prywatnych chcących dokonać inwestycji na rynku start-up.
Polska ma rozwijający się ekosystem start-upowy, co stwarza szanse na zwiększenie wykorzystywania zaawansowanych technologii i transformacji gospodarki w kierunku zielonych technologii. Z perspektywy inwestora prywatnego inwestowanie w start-upy, a więc przedsięwzięcia na wczesnym etapie rozwoju, niesie ze sobą zarówno szanse, jak i istotne zagrożenia. Dlatego inwestowanie na tym rynku wymaga dogłębnej analizy, umiejętności zarządzania ryzykiem i cierpliwości, aby zrealizować potencjalne korzyści.
Wsparcie finansowe z UE
W najbliższych latach spodziewany jest znaczny napływ środków publicznych, które mają być inwestowane w segment przedsiębiorstw typu start-up. Mowa tutaj przede wszystkim o inicjatywach z zakresu programów FENG. Formuła tych programów zakłada powierzenie środków publicznych PFR profesjonalnym zespołom zarządzającym funduszami venture capital, przy czym zespoły te muszą zaangażować w inwestycje również odpowiedni poziom...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta