Bez banków nie będzie zrównoważonego rozwoju
Zaangażowanie banków w zrównoważoną transformację biznesu jest niezbędne. Tworzy szanse na budowanie silniejszych relacji z klientami i promowanie rozwoju gospodarczego w zgodzie z kryteriami ESG – mówi Juan de Porras Aguirre.
Biznes w coraz większym stopniu i coraz szybszym tempie przechodzi zrównoważoną transformację. Jaka jest reakcja banków?
Wraz z dynamiczną transformacją biznesową w kierunku zrównoważonego rozwoju banki reagują szybko i skutecznie, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi finansowe zgodne z zasadami ESG.
Odpowiedź banków na tę zmianę jest wielowymiarowa. Po pierwsze banki dostosowują swoje strategie biznesowe, aby jeszcze lepiej adresować aspekty zrównoważonego rozwoju. Inicjatywy te obejmują zarówno zmiany wewnątrz banku, jak i oferowanie nowych produktów i usług finansowych wspierających cele ESG.
Po drugie, banki zacieśniają współpracę z klientami, oferując im nie tylko rozwiązania finansowe, ale także zaawansowane doradztwo w zakresie zrównoważonego rozwoju. W ten sposób banki wspierają firmy w identyfikacji, analizie i realizacji projektów zgodnych z zasadami ESG, przyczyniając się do przyspieszenia transformacji w ich biznesach.
Po trzecie, banki angażują się w różnego rodzaju partnerstwa z instytucjami rządowymi, organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, żeby wspólnie opracować strategie dotyczące zrównoważonego rozwoju oraz promować innowacyjne rozwiązania w obszarze finansów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta