Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szanse na więcej

21 maja 2024 | Ekonomia i rynek | Tomasz Furman

Wyjątkowo wysokie ceny metali produkowanych przez KGHM napędzają popyt na akcje koncernu. Poprawia się również efektywność grupy w kraju i zagranicą.

W połowie poniedziałkowej sesji giełdowi inwestorzy handlowali akcjami KGHM-u nawet po 171,55 zł, co oznaczało wzrost kursu o 4,4 proc. Ostatnio tak drogie jak obecnie były ponad dwa lata temu. Tradycyjnie już decydujący wpływ na notowania walorów koncernu miały zmiany kursu miedzi. Trudno jednak, aby ten metal nie wyznaczał trendów na papierach spółki, skoro jego sprzedaż zapewnia grupie zdecydowaną większość przychodów i zysków. Co więcej, jest szansa, że zostaną istotnie poprawione.

Będzie więcej miedzi

W ubiegłym roku grupa KGHM wyprodukowała 711 tys. ton miedzi płatnej. W budżecie spółki na ten rok założono niewielki wzrost, bo do 715 tys. ton. Nie jest jednak wykluczone, że będzie jeszcze lepiej. – Zależny KGHM...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12878

Wydanie: 12878

Spis treści
Zamów abonament