Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bigos w Madrycie, zjazd skrajnej prawicy

21 maja 2024 | Kraj | Jędrzej Bielecki

Lider postfrankistowskiej partii Vox Santiago Abascal zaprosił do Madrytu populistycznych przywódców. Zbyt wiele ich różni, by wyszedł z tego polityczny alians.

– Rosja stanowi egzystencjalne zagrożenie dla Europy. Jeśli wygra w Ukrainie, Putin się nie zatrzyma, tylko pójdzie dalej – przesłanie, jakie za pomocą wideo łączy skierował do uczestników spotkania Mateusz Morawiecki, brzmi w Polsce banalnie: jest powtarzane w naszym kraju już trzeci rok. Jednak na zjeździe Europa Viva 24 tezy byłego szefa polskiego rządu brzmiały nie tylko oryginalnie, lecz także kontrowersyjnie.

Wśród jego słuchaczy znalazła się przecież liderka Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen. Francuzka na parę tygodni przed rosyjską inwazją mówiła „Rz”: „można myśleć, co się chce, ale Ukraina należy do rosyjskiej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12878

Wydanie: 12878

Spis treści
Zamów abonament