Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niebezpieczna gra

21 maja 2024 | Opinie | Przemysław Prekiel
autor zdjęcia: materiały prasowe
źródło: Rzeczpospolita

Spot PO jest – po pierwsze – nieprawdziwy, po drugie – społecznie szkodliwy, a po trzecie – niebezpieczny, bowiem nakręca i tak już rozgrzaną temperaturę politycznego sporu.

Od czasu ataku Rosji na Ukrainę argument o politycznym sprzyjaniu Rosji i Putinowi zdominował debatę publiczną. W zasadzie przestała ona być debatą, a stała się wyłącznie przerzucaniem się oskarżeniami, kto bardziej sprzyja rosyjskim interesom. Ta nieodpowiedzialna psychoza staje się już nie do zniesienia.

Film, w którym politycy PiS pokazani są jako niemalże rosyjscy agenci, powinien szokować, przede wszystkim opinię publiczną, w następnej kolejności – wolne media. Film nosi tytuł „Największym sukcesem Rosji w Polsce jest PiS” i jasno sugeruje, że partia Jarosława Kaczyńskiego to ukryta opcja rosyjska.

Przekaz jest rzecz jasna skierowany do najtwardszego elektoratu PO, których paliwem są tzw. silni razem. Może zadziałać mobilizująco na wybory do PE, ale z drugiej strony umiarkowany elektorat PO,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12878

Wydanie: 12878

Spis treści
Zamów abonament