Zmiany dla mieszkańców, obecnych i przyszłych
|Połączenie postępu gospodarczego, sprawiedliwości społecznej oraz ochrony środowiska po to, by zaspokoić potrzeby nie tylko obecnych, ale też przyszłych pokoleń.
Samorządy wdrażają koncepcje zrównoważonego rozwoju i krok po kroku ją realizują. – W obliczu zmian klimatycznych i ekstremalnych warunków pogodowych, wdrażanie rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju jest obowiązkiem wszystkich miast, ponieważ pozwoli to na lepsze zarządzanie zasobami i przygotowanie się na kryzysy – uważa Tomasz Fulara, zastępca prezydenta Lublina.
Nie wszystko można odłożyć na przyszłość
Na początku tego roku został oddany do użytku Dworzec Metropolitarny w Lublinie. To największe zintegrowane centrum komunikacyjnym dla miasta i regionu.
– Obecnie można przesiąść się z komunikacji miejskiej do pociągu czy autobusu dalekobieżnego, można też odjechać szynobusem do Portu Lotniczego – mówi prezydent Fulara.
Dodaje, że Lublin posiada także jedną z najnowocześniejszych flot transportu publicznego, złożoną głównie z pojazdów zeroemisyjnych (trolejbusy, autobusy elektryczne) oraz niskoemisyjnych.
W Lublinie trwa wymiana źródeł ciepła. Kopciuchy zastępowane są przez bardziej ekologiczne piece. Przebudowana została też sieć ciepłownicza, trwa termomodernizacja budynków użyteczności publicznych.
Miasto realizuje też zadania zakresu zieleni i ochrony środowiska, choćby połączenia terenów zielonych. – Sieciowanie dotyczy zarówno dolin rzecznych, wąwozów, ale też terenów otwartych,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta