Jakość inwestycji wpływa na jej przyszłą wartość
W każdym mieście są pewne fragmenty tkanki miejskiej, które uległy degradacji bądź przestały funkcjonować. Wtedy ich zamiana na nowy budynek ma sens. Wzbogaca istniejącą tkankę miejską o nowe funkcje – mówi Wojciech Dzwonkowski, dyrektor departamentu rozwoju w BPI Real Estate Poland.
Ukończona niedawno przez państwa wrocławska Czysta 4 to inwestycja typu brownfield. Co to właściwie oznacza?
Wojciech Dzwonkowski: Inwestycja typu brownfield powstaje w miejsce innej, już istniejącej wcześniej tkanki miejskiej. Tak było w przypadku naszej inwestycji – Czysta 4, gdzie w miejscu dzisiaj już zrealizowanej nieruchomości znajdował się budynek o funkcji handlowej. To był ciekawy architektonicznie budynek, ale nie spełniał oczekiwań społeczeństwa co do swojej funkcji w tym miejscu i tym samym też nie spełniał wymogów ekonomicznych stawianych mu przez właściciela. Stąd decyzja o sprzedaży budynku wraz z gruntem, który jako BPI Real Estate Poland nabyliśmy. Po wcześniejszej rozbiórce poprzedniego budynku, co ważne, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta