Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kompromis "na styk"

22 lutego 2000 | Kraj | NB FG

W nowej ustawie o komercjalizacji 9 procent akcji może pójść na uwłaszczenie

Kompromis "na styk"

Kompromis był, zawiodła procedura, która pozwoliła na stworzenie potworka legislacyjnego - tak AWS tłumaczy, dlaczego koalicja musiała odrzucić rządowy projekt nowelizacji ustawy o komercjalizacji. W nowym projekcie może się znaleźć zapis mówiący o przeznaczeniu 9 procent akcji prywatyzowanych zakładów na powszechne uwłaszczenie. Nie będzie natomiast mowy o specjalnych ścieżkach prywatyzacji banków.

Koalicja AWS - UW zapowiedziała, że na następnym posiedzeniu Sejm rozpatrzy kolejny projekt nowelizacji ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, przygotowany przez rząd. Poprzedni projekt noweli, odrzucony w piątek przez posłów koalicji, został tak zmieniony w wyniku naniesionych poprawek, że rząd odciął się od niego. Głosami opozycji i części posłów AWS Sejm zgodził się bowiem na to, by prywatyzacja banków PKO BP, BGŻ i BGK została przeprowadzona odrębną ustawą, oraz zobowiązał skarb państwa do zachowania co najmniej 51 procent akcji w PZU SA. Posłowie AWS zaś byli niezadowoleni, że Sejm skreślił w projekcie zapis o przekazaniu części akcji prywatyzowanych przedsiębiorstw na powszechne uwłaszczenie. Przeciwko...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1942

Spis treści

Listy

Zamów abonament