Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy szef nie chce ustąpić

22 lutego 2000 | Sztuka Zarządzania | JM RF
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Kiedy szef nie chce ustąpić

Regina Fazio Maruca, John M. Milhaven

Przełożył Andrzej Ehrlich

Normalnie Brad Finneran i Len Tasaka nie siedzieliby o 15.45 przy stoliku w kawiarence AllerGenu, pijąc kawę. Brad, dyrektor badań firmy biotechnologicznej AllerGen i Len, starszy pracownik naukowo-badawczy, zajmowali w jej hierarchii odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Zazwyczaj o tej porze pracowaliby w laboratorium.

Jednakże ostatnio w AllerGenie nie było normalnie. Chociaż jedyny produkt firmy - szczepionka przeciw uczuleniu na koty - skutecznie przeszła fazę I prób klinicznych, wyniki fazy II były niejednoznaczne, a to oznaczało, że być może produkt w ogóle nie trafi do fazy III prób, nie mówiąc już o rynku. Fluktuacja wśród personelu wzrastała, w dużym stopniu ze względu na niepewną przyszłość produktu, ale także ze względu na to, że pracownikom coraz mniej podobała się praca na rzecz założyciela firmy i jej głównego naukowca, Harry'ego Hustona. Zdaniem wielu pracowników, Huston żył w świecie marzeń. Brad i Len siedząc przy stoliku zastanawiali się, jak go obudzić.

Brad, potrząsając z niezadowoleniem głową, powiedział: "Nigdy nie przypuszczałem, że sprawa stanie na ostrzu noża z tak błahego powodu jak koszulki".

"Wiedziałem, że do tego dojdzie" - powiedział Len, zgniatając swój...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1942

Spis treści

Listy

Zamów abonament