Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korporacje, Przedsiębiorstwa

22 lutego 2000 | Ekonomia | DE

KORPORACJE, PRZEDSIĘBIORSTWA

Ugoda w sprawie foteli

Singapore Airlines i British Airways zakończyły spór sądowy o prawo do używania foteli w I klasie, które można rozłożyć do spania. Obaj przewoźnicy ogłosili po 10 miesiącach sporów o odstąpieniu od drogi sądowej i zaniechaniu żądań odszkodowania. Zamiast spierać się przed sądem w Singapurze o to, kto naruszył czyj patent, będą nadal konkurować ze sobą na produkty i usługi. Do sporu doszło w maju '99, gdy BA zarzuciła SIA naruszenie opatentowanego brytyjskiego rozwiązania rozkładanego fotela. SIA odrzuciła zarzuty i wystąpiła do sądu o anulowanie patentu za bezpodstawne pogróżki. (DPA)

Rekord u Henkla

Niemiecka grupa chemiczna Henkel KGaA osiągnęła w 1999 r. rekordowy zysk netto 404 mln euro (+8,6 proc.) i wzrost sprzedaży o 4,1 proc. do 11,4 mld. Decydujące były zmiany sprzedaży w Europie: +2,2 proc. do 8 mld euro. W Ameryce Płn. poprawa sprzedaży wyniosła 7,8 proc., w Azji nawet 21 proc. Asortymentowo, dział klejów poprawił obroty o 5,4 proc. do 2,5 mld euro i zysk operacyjny o 16,5 proc. do 237 mln, dział kosmetyków i pielęgnacji ciała - o 6,4 proc. do 1,8 mld euro i o 11,4 proc. do 237 mln, dział środków czystości o 2,3 proc. do 2,6 mld i o 7,6 proc. do 177 mln. Ostateczny bilans roku będzie znany 22 marca. (AFP,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1942

Spis treści

Listy

Zamów abonament