Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dzień na świecie

22 lutego 2000 | Świat | DZ

DZIEŃ NA ŚWIECIE

Polska pomoże Litwie

O rozpoczęciu przez Litwę 15 lutego negocjacji w sprawie wstąpienia do Unii Europejskiej rozmawiał wczoraj w Wilnie pełnomocnik rządu polskiego ds. negocjacji z Unią Jan Kułakowski. - Doświadczenia Polski są dla nas bardzo ważne - powiedział Vigantas Uszackas, główny negocjator Litwy, wiceminister spraw zagranicznych. - Jesteśmy otwarci i chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem - zadeklarował Kułakowski. Podczas spotkania z ministrem spraw zagranicznych Algirdasem Saudargasem polski dyplomata poruszył też sprawę wszczęcia przez litewską Prokuraturę Generalną sprawy karnej dotyczącej działań AK na Litwie w latach 1943 - 44. (PAP)

Białoruska opozycja zbojkotuje wybory

Białoruska opozycja nie weźmie udziału w zaplanowanych na jesień wyborach parlamentarnych - zadecydowała w poniedziałek Rada Koordynacyjna Sił Demokratycznych, skupiająca największe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1942

Spis treści

Listy

Zamów abonament