Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czarne punkty stolicy

22 lutego 2000 | Nauka i Technika | AJ
źródło: Nieznane

WYPADKI

Najniebezpieczniejsze przejście dla pieszych na Grochowskiej przy Wiatracznej

Czarne punkty stolicy

W ubiegłym roku w Warszawie doszło do 2277 wypadków drogowych. Zginęły w nich 193 osoby, a 2633 osoby odniosły obrażenia. Najwięcej wypadków drogowych zdarzyło się na terenie Śródmieścia (358), Mokotowa (296) i Pragi Południe (229). Rekordowe pod względem liczby niebezpiecznych zdarzeń okazało się przejście dla pieszych na Grochowskiej przy Wiatracznej - w ciągu minionego roku doszło tam do 11 wypadków.

Oto udostępniona "Rz" przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji lista najbardziej niebezpiecznych miejsc w stolicy w minionym roku.

1. Grochowska - Wiatraczna 11 wypadków, 1 zabity, 15 rannych

Chodzi o rejon przejścia dla pieszych znajdującego się na ulicy Grochowskiej przy wlocie ulicy Wiatracznej. Najczęstsza przyczyna wypadków, odnotowana w protokołach policyjnych, to art. 26, czyli nieprawidłowe przejeżdżanie przejścia dla pieszych. Jednak wina nie leży oczywiście tylko po stronie kierowców - nieostrożni są także piesi, którzy przebiegają przez jezdnię, pędząc do licznych w tym rejonie przystanków komunikacji miejskiej. Krytyczne godziny dla tego skrzyżowania to czas dojazdów do pracy - od 5 do 9 rano.

2. Ostrobramska -...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1942

Spis treści

Listy

Zamów abonament