Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najkrócej

22 lutego 2000 | Prawo | DP

NAJKRÓCEJ

Uczeń z siekierą

15 lat więzienia zażądał prokurator dla ucznia wrocławskiego ogólniaka, który zaatakował nożem i siekierą trzy swoje nauczycielki. Przekonywał, że Piotr P. działał z premedytacją. Licealista dokładnie zaplanował zbrodnię, wybierając dzień i godzinę, kiedy nauczycielki w jednym czasie prowadziły lekcje. Obrońca przypominał opinię biegłych psychiatrów, według której Piotr P. w momencie popełnienia przestępstwa miał ograniczoną zdolność oceny swoich czynów. Sąd ogłosi wyrok w tej sprawie za tydzień. (P.Kam.)

Zapomniana chusta chirurgiczna

Wczoraj słupski Sąd Rejonowy uniewinnił Władysława Z., ordynatora oddziału chirurgii, i Beatę Z., instrumentariuszkę ze słupskiego szpitala, oskarżonych o nieumyślne spowodowanie ciężkiego rozstroju zdrowia pacjentki przez pozostawienie w jej brzuchu chusty chirurgicznej. Lidia P. ze Starkowa przeszła operację w słupskim szpitalu w sierpniu 1996 r. Zapomnianą chustę odnalazł chirurg w Bytowie, dokąd potem trafiła. Zdaniem sądu Władysław Z. założył chustę trzy tygodnie po operacji podczas opatrywania rany po nacięciu ropnia, który utworzył się po zabiegu. (B.R.)

Nie czas na rozstrzygnięcie

W poniedziałek miał być ogłoszony wyrok w procesie, jaki Jerzy Mac,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1942

Spis treści

Listy

Zamów abonament