Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najważniejszy jest wynik

22 lutego 2000 | Publicystyka, Opinie | IT

REPORTAŻ

Pracownice banku zarzuciły dyrektorowi molestowanie psychiczne

Najważniejszy jest wynik

IWONA TRUSEWICZ

Dwie pracownice olsztyńskiego oddziału jednego z warszawskich banków złożyły do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie popełnionym, ich zdaniem, przez dyrektora oddziału. Zarzuciły mu molestowanie psychiczne.

Jako przykłady podały m. in. "urządzanie awantur, stosowanie gróźb słownych; wielogodzinne, pozbawione uzasadnienia merytorycznego przetrzymywanie w banku po zakończeniu regulaminowego czasu pracy".

Dyrektor miał się dopuszczać "poniżania i szykanowania niżej podpisanych w obecności innych pracowników oraz klientów poprzez używanie określeń "będę walił po łbie", "przywoływać do nogi".

Dyrektor mówi, że oskarżenia są nieprawdziwe. Podobne zdanie ma jego zastępczyni i kilku naczelników wydziałów. Warszawski zwierzchnik olsztyńskiego oddziału, dyrektor Stanisław Parkowski, dyrektora z Olsztyna ocenia "w sumie pozytywnie".

- Swoją ocenę opieram na faktach. Dokumenty pokontrolne są jednoznaczne. Nie znajduję w nich niczego, co by dyskredytowało tego pana jako dyrektora i człowieka - dodaje dyrektor Parkowski.

Pouczony dyrektor

Innego zdania niż dyrektor Parkowski był w 1997 roku prezes banku. Napisał do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1942

Spis treści

Listy

Zamów abonament