Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za granicą

15 grudnia 2000 | Ekonomia | PR

ZA GRANICĄ

Rosja: budżet zatwierdzony

W czwartym, końcowym czytaniu rosyjska Duma Państwowa ostatecznie zatwierdziła wczoraj ustawę budżetową na 2001 rok. Za jej przyjęciem głosowało 308 deputowanych, a przeciwko - 108. Projekt rosyjskiego budżetu był przyjęty w pierwszym czytaniu już 6 października. Po raz pierwszy od bardzo dawna jest to budżet bez z góry zakładanego deficytu. Przewiduje pełną równowagę między wydatkami i dochodami, planowanymi w wysokości po 1,193 bln rubli, tj. 15,4 proc. PKB, wysokość inflacji - na 12 proc. S.P.

Euro za punktem zwrotnym

Wygląda na to, że euro przeszło zwrotny punkt na rynku walutowym po ostatniej aprecjacji względem dolara i oddala się od najniższego kursu - stwierdził prezes EBC, Wim Duisenberg, na konferencji prasowej po posiedzeniu rady banku. Wyraził zadowolenie, że jednolita waluta nie ucierpiała zbytnio z powodu ustaleń szczytu UE w Nicei, uznał to za dobry objaw zdrowia tej waluty. Jest też zdania, że euro ma możliwość dalszej aprecjacji.

BSE: postulaty ministrów zdrowia

Ministrowie zdrowia krajów UE zażądali na posiedzeniu w Brukseli większego udziału w europejskich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2190

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament