Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jerzy Buzek wskazany tajnie

15 grudnia 2000 | Kraj | BW MD

AWS

Kandydat na przewodniczącego federacji

  • Rozmowa z Maciejem Płażyńskim, przewodniczącym Federacji AWS, członkiem Ruchu Społecznego Jerzy Buzek wskazany tajnie

    Jerzego Buzka na przewodniczącego federacji, którą miałyby utworzyć wszystkie ugrupowania AWS, rekomendował w nocy ze środę na czwartek zarząd Ruchu Społecznego. Uchwała ta miała jednak pozostać tajna do wczorajszego wieczoru, gdyż przyjęta została pod nieobecność Buzka. Tymczasem liderzy istniejącej już dwupartyjnej Federacji AWS (SKL i PPChD) dali swoim partnerom do 21 grudnia czas na zawarcie porozumienia.

    Uchwałę rekomendującą Jerzego Buzka zarząd RS przyjął jednogłośnie, ale o jej istnieniu politycy mówili nieoficjalnie, gdyż wiązała ich "umowa dżentelmeńska" o poufności tego faktu. Rzecznik RS Marek Markiewicz pytany, czy partia wskazała swego szefa Jerzego Buzka na lidera przyszłej federacji AWS, odpowiedział: - Nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć, bo choć nie rozumiem przyczyn decyzji o tajności, to ją szanuję.

    Wczoraj wieczorem Ruch Społeczny chciał jeszcze przedyskutować z "Solidarnością" swoją propozycję umowy politycznej, na której podstawie powstałaby federacja wszystkich ugrupowań

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2190

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament