Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ceny nie z Warszawy, lecz z Zurychu

15 grudnia 2000 | Prawo | DF

PODATKI

Rynkowa wartość akcji

Ceny nie z Warszawy, lecz z Zurychu

Izba Skarbowa w Olsztynie musi ponownie rozpatrzeć sprawę o 29 mln zł dodatkowego podatku, wymierzonego spółce ABB Zamech Ltd. (obecnie ALSTOM Power Sp. z o.o.) w Elblągu z tytułu różnicy w wycenie cen akcji Elektrimu, wniesionych jako aport do spółki szwajcarskiej. Tak stwierdził wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny, rozpatrujący w siedmioosobowym składzie skargę spółki. Była to jedna z największych spraw podatkowych w tym sądzie.

Sąd uchylił decyzję podatkową i obciążył Izbę 112 tys. zł kosztów sądowych. Zaważył na tym jednak m.in. fakt, iż chodziło o decyzję wymiarową, rozstrzygającą - obok kwestii wyceny akcji - również koszty uzyskania przychodów w okresach opodatkowanym i zwolnionym od podatku. Sąd nie zgodził się bowiem ze stanowiskiem spółki, że wartość rynkową akcji, wniesionych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2190

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament