Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najkrócej

15 grudnia 2000 | Prawo | RK

NAJKRÓCEJ

Zaniepokojenie Krajowej Rady Sądownictwa

Krajowa Rada Sądownictwa wyraziła zaniepokojenie z powodu zmniejszenia się w grudniu środków finansowych przeznaczonych na bieżącą działalność sądów, co zwiększyło ich zadłużenie. W efekcie nowy rok sądy zaczną z nie uregulowanymi długami. W projekcie budżetu na 2001 r. przewiduje się także zbyt małe kwoty na bieżącą działalność sądów. KRS uważa, że może w związku z tym dojść do poważnych zakłóceń w funkcjonowaniu sądów. (RET)

Sędzia bez immunitetu

Sędzia zajmujący się sprawami gospodarczymi w jednym z krakowskich sądów rejonowych podejrzewany jest (pisaliśmy o tym w maju) o wzięcie łapówki. Tomasz Duski, wiceprezes krakowskiego Sądu Apelacyjnego, potwierdził nam wczoraj, że 28 czerwca sąd dyscyplinarny I instancji zawiesił sędziego w czynnościach służbowych i zezwolił na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej, czyli uchylił mu immunitet. 9 listopada orzeczenie to utrzymał w mocy Wyższy Sąd Dyscyplinarny. Prokuratura Okręgowa w Krakowie nie chce się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2190

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament