Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zabytki przywracane Śląskowi

15 grudnia 2000 | Kultura | RB

WROCŁAW

Scalanie dziedzictwa kulturowego

Zabytki przywracane Śląskowi

Gotycki relikwiarz hermowy św. Doroty, portret Marcina Lutra z pracowni Lucasa Cranacha, czternastowieczny futerał na dokumenty i 25 innych obrazów oraz wyrobów śląskiego rzemiosła artystycznego będących dotąd własnością warszawskiego Muzeum Narodowego minister Kazimierz Michał Ujazdowski przekaże w piątek wrocławskiemu Muzeum Narodowemu.

Klaudiusz Kryczka, rzecznik prasowy MKiDN:

Depozyty pozostają własnością deponującego. Jeśli chodzi o muzealia, stanowią one własność muzeum i jako takie wpisane są do jego księgi inwentarza. Nie może być mowy o ich zwrocie. Jedynie o nieodpłatnym przekazaniu do innego muzeum, instytucji lub osobie prawnej, które nie były ich właścicielami, a nadto nie są następcami prawnymi muzeów, z których te dobra kultury pochodzą. Każda tego rodzaju sprawa wymaga indywidualnego rozpatrywania i decyzji. Jej podjęcie należy do kompetencji dyrektora muzeum. Przekazanie następuje po wyrażeniu zgody przez ministra kultury, ale na wniosek dyrektora muzeum. Dyrektor muzeum...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2190

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament