Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korporacje, przedsiębiorstwa

15 grudnia 2000 | Ekonomia | PR

KORPORACJE, PRZEDSIĘBIORSTWA

Polkomtel: zarząd wezwał do opłacenia akcji

Zgodnie z uchwałą nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Polkomtel SA zarząd tej spółki wezwał jej akcjonariuszy do opłacenia akcji nowej emisji, która ma wartość 550 mln zł. NWZA Polkomtelu 27 listopada podjęło decyzję o podniesieniu kapitału spółki o 550 mln zł do 2,05 mld zł. Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje w telefonię komórkową trzeciej generacji. Emisja prowadzona jest na zasadzie prawa poboru. W I terminie praw poboru, który upływa 27 grudnia akcjonariusze mają opłacić 25 proc. wartości nowych akcji, które chcą objąć. Resztę będą musieli opłacić przed zarejestrowaniem podniesienia kapitału, ale nie później niż 20 marca 2001 r. Jeśli w pierwszym terminie praw poboru nie wszystkie nowe akcje zostaną kupione zarząd ogłosi drugi, miesięczny termin prawa poboru.

Nowy e-inwestor

Istniejący od października fundusz wysokiego ryzyka i-start.pl zamierza do połowy przyszłego roku zainwestować w nowe projekty związane z Internetem (telekomunikacja, media, Internet, rozrywka) 3...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2190

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament