Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Królowie życia

02 listopada 2001 | TeleRzeczpospolita | KF
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Królowie życia

 • Jan Himilsbach
 • Zdzisław Maklakiewicz
 • Wniebowzięci
 • Dialogi z "Wniebowziętych"

  Śpiący panowie: Zdzisław Maklakiewicz i Jan Himilsbach (za szafką) i tańczące panie: od lewej - Regina Regulska i Ewa Pielach

  FOT. (C) PAT

  W Dzień Zaduszny telewizja przypomni "Wniebowziętych" Andrzeja Kondratiuka z Janem Himilsbachem i Zdzisławem Maklakiewiczem w rolach głównych. To - obok "Rejsu"- najgłośniejszy film z pamiętnym aktorskim duetem.

  Obu łączył nie tylko talent - najwyraźniej widoczny w rolach komediowych - ale także wielka pasja życia i umiłowanie hucznych zabaw. Prywatnie się przyjaźnili, anegdota głosi, że w dwa dni po pogrzebie Zdzisława Maklakiewicza do jego matki zadzwonił Jan Himilsbach, pytając "Czy jest Zdzisiek?". "Ależ panie Janku - odpowiedziała kobieta - przecież pan wie, że Zdzisiek nie żyje..." "Wiem - miał podobno wyznać Himilsbach. - Ale mi się w to wierzyć nie chce."

  Byli obaj częstymi bohaterami plotek, zabawnych historii i opowieści towarzyskich. Po raz pierwszy na planie filmowym spotkali się w 1970 roku, przy okazji "Rejsu" Marka Piwowskiego, i to przede wszystkim dzięki tej komedii są aktorami kultowymi dla kolejnych pokoleń nastolatków znających na pamięć dialog o nudzie w polskim kinie i

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2459

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Zamów abonament