Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Liczniki, guziki, polisy i strachy

02 listopada 2001 | Moje Podróże | PT
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Nietypowe muzea Nie ma w nich obrazów wielkich mistrzów ani antycznych rzeźb. Jest za to dużo dobrych pomysłów i niebanalnych eksponatów.

Liczniki, guziki, polisy i strachy

Muzeum Chleba gromadzi wszystko, co związane jest z dawną i współczesną produkcją "naszego powszedniego". Właściciel muzeum Piotr Mankiewicz demonstruje urządzenie do palenia orzechów.

FOT. RAFAŁ KLIMKIEWICZ

Najmniejszym muzeum świata (wymiary: 45 x 45 x 30 cm) jest prawdopodobnie Muzeum Guzików. Jego statutową siedzibą jest XIX-wieczna waliza, niegdyś własność łowickiego kupca Bolesława Modesta Majewskiego. Dziś waliza wraz z zawartością - przeszło 2000 guzików - należy do mieszkającego w Łowiczu Jacka Rutkowskiego.

Zbiory, wśród których znajduje się m. in. guzik od sutanny Jana Pawła II, prezentowane są na okazjonalnych wystawach czasowych. Muzeum Guzików można też odwiedzić, nie ruszając się sprzed komputera. Wystarczy wejść na stronę http: //free. art. pl/guziki. Tej formy turystyki jednak zdecydowanie nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2459

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Zamów abonament