Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Krótko

02 listopada 2001 | Kraj | DP

KRÓTKO

Zdrojewski bez immunitetu

Poseł Platformy Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski zrzekł się ochrony jaką daje immunitet poselski. Jest oskarżony o to, że jako prezydent Wrocławia naraził tamtejszą gminę i skarb państwa na straty. Jego proces jeszcze się nie rozpoczął. - Nie czuję się winny, jestem pewien, że działałem na korzyść gminy Wrocław - powiedział. Byłego prezydenta Wrocławia i byłą skarbnik gminy Wrocław obarcza się odpowiedzialnością za niedopełnienie obowiązku podatkowego. Jak twierdzi prokuratura, skarb państwa został przez to narażony na straty w wysokości 44 milionów złotych, gmina Wrocław straciła znacznie więcej. Wraz z karnymi odsetkami kwota sięgnęła 73 milionów złotych. (PAP)

Cimoszewicz do dyplomatów

Politycy się zmieniają, ale polska polityka zagraniczna w swoich fundamentalnych założeniach pozostaje niezmienna - powiedział podczas swojego pierwszego spotkania z korpusem dyplomatycznym jego szef Włodzimierz Cimoszewicz. Minister poinformował o zmianach organizacyjnych w resorcie. - Ponieważ resort stał się głównym ośrodkiem koordynacji działań polskiego rządu związanych z aspiracjami europejskimi, jest także naszym zamiarem przyjęcie przez polską dyplomację większej odpowiedzialności w zakresie reprezentowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2459

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Zamów abonament