Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obowiązują od 2 listopada

02 listopada 2001 | Prawo | DP

Obowiązują od 2. listopada

 • Mieszkania w wojsku
 • Ambulatoryjna opieka zdrowotna
 • Urząd Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych
 • Recepty lekarskie Mieszkania w wojsku

  Tyle samo dla wszystkich

  Żołnierze w służbie stałej i kontraktowej będą otrzymywać w jednakowej wysokości raz w miesiącu świadczenie na pokrycie czynszu za najem mieszkania. Do tej pory było ono ustalane według różnych zasad, a pieniądze wypłacane raz w roku.

  Od dzisiaj obowiązuje rozporządzenie ministra obrony narodowej z 8 października 2001 r. dotyczące zasad ustalania wysokości świadczenia finansowego na pokrycie czynszu za najem mieszkania (Dz. U. nr 121, poz. 1302). Wprowadza ono podobne zasady obliczania świadczenia dla żołnierzy zawodowych w służbie stałej i kontraktowej. Jego wysokość ustala się teraz, mnożąc 8 mkw. powierzchni mieszkalnej przez współczynnik 1,66 oraz liczbę tzw. norm powierzchni mieszkalnej przysługujących żołnierzowi w służbie stałej (w służbie kontraktowej bierze się po uwagę tylko liczbę członków rodziny). I tak, jedna norma (czyli 7-10 mkw.) należy się kapitanowi, dwie normy - oficerowi starszemu, trzy - generałowi. Dodatkowe normy przysługują dla żony i dzieci żołnierza w służbie stałej.

  - To, że ostatnie współczynniki dla obu kategorii żołnierzy różnią się, nie wpłynie na wysokość otrzymywanych przez nich

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2459

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Zamów abonament