Sięgać do naszego dziedzictwa; Festiwale przez cały rok; Inna formuła obchodów 3 maja
Sięgać do naszego dziedzictwa
Małopolska nasycona jest wielkim bogactwem dziedzictwa kulturowego. Czy potrafi zainteresować nim swoich mieszkańców i pokazać turystom?
Małopolska nie ma sobie równych. Na dziewięć kompleksów zabytkowych z Polski wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO aż cztery znajduje się na terenie naszego województwa. Zabiegamy o wpisanie na tę listę kolejnych zabytków, m.in. unikatowych kościołów drewnianych, zespołu przyrodniczo-krajobrazowo-architektonicznego Doliny Prądnika, cerkwi łemkowskich, architektury drewnianej uzdrowiska Krynica. Promujemy nowe szlaki dziedzictwa: architektury drewnianej, zabytków techniki, cystersów, życia i pielgrzymek Jana Pawła II. Świetnie sprawdzają się Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego, jedyna tego typu promocyjna inicjatywa w kraju, w której angażują się władze regionalne. U nas te dni są organizowane od pięciu lat. Dzięki nim wiele mało znanych zabytków zaistniało w świadomości społecznej.
Czy to wystarcza?
Popieramy wszelkie inicjatywy propagujące wśród mieszkańców i turystów zasoby kulturowe regionu. Jak choćby obchodzone 3 maja w Krakowie Święto Sztuki łączące obchody święta narodowego z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta