Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Byłeś dla nas darem Bożego Miłosierdzia

04 kwietnia 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | AR
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Niedziela, godzina piętnasta 150 tysięcy warszawiaków na placu Piłsudskiego • 100 tysięcy krakowian w Łagiewnikach, morze świec na Błoniach • Pełne świątynie w całym kraju Byłeś dla nas darem Bożego Miłosierdzia Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi" - historyczne słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku wczoraj jeszcze raz rozbrzmiały na placu Piłsudskiego w Warszawie. Tak rozpoczęła się msza w stolicy. W tym samym momencie rozpoczynała się druga msza w krakowskich Łagiewnikach. Warszawa, plac Piłsudskiego (c) MACIEJ SKAWIŃSKI

Wczoraj przypadło Święto Bożego Miłosierdzia, ustanowione przez Jana Pawła II w 2000 roku. Centralne uroczystości odbyły się w południe w krakowskich Łagiewnikach - tam odczytano przesłanie, jakie skierował na ten dzień Ojciec Święty.

Największe tłumy zebrały się w Krakowie i Warszawie na mszach, które rozpoczęły się o godzinie 15, dokładnie w godzinę Miłosierdzia Bożego.

Stolica zdała egzamin

Ponad sto tysięcy wiernych - takie tłumy były dotąd na warszawskim placu tylko wtedy, gdy nabożeństwa odprawiał tutaj sam papież podczas swych pielgrzymek. Nie wszyscy zmieścili się wokół Grobu Nieznanego Żołnierza. Wypełnione po brzegi były przylegające do niego uliczki i połowa parku Saskiego. Biskup Piotr Jarecki, który odprawiał mszę, na widok morza głów, jakie pokrywało plac, powiedział ze wzruszeniem: - Warszawa po...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3499

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament