Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zawsze będziemy Cię kochać, Ojcze Święty!

04 kwietnia 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | kR
źródło: Nieznane

Zawsze będziemy Cię kochać, Ojcze Święty! Sobota, godzina 21.37. Tłumy wiernych w kościołach w Krakowie, Wadowicach, Zakopanem, Warszawie, Gdańsku, we wszystkich miastach i wsiach modlą się o zdrowie papieża. W chwilę później księża przerywają nabożeństwa. - Ojciec Święty odszedł - słyszą Polacy. Zapada kompletna cisza. Ludzie klękają, płaczą, modlą się. W Krakowie (zdjęcie powyżej) mieszkańcy pod „papieskim oknem” ułożyli krzyż ze zniczy i kwiatów. (c) BARTOSZ SIEDLIK

Z wież kościelnych słychać głos dzwonów. Wyjątkowo długo, prawie pół godziny, śmierć papieża obwieszczał Krakowowi i Polsce wawelski dzwon Zygmunt. W wielu domach w oknach płonęły świece.

Ci, których ta smutna wiadomość zastała w domu, idą się modlić do kościołów. Świątynie są pełne. Ludzie palą znicze na ulicach, placach przed kościołami. Polacy pogrążyli się w żałobie. Pustoszeją kawiarnie i puby.

Pół godziny przed północą prezydent ogłasza oficjalną, państwową żałobę. Potrwa do dnia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3499

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament