Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powrót inwestorów zagranicznych

04 kwietnia 2005 | Ekonomia | TŚ

GIEŁDY Europa Środkowa i Wschodnia Powrót inwestorów zagranicznych Zachodni inwestorzy znów kupują akcje w naszym regionie. Analitycy sądzą, że w tym tygodniu indeksy giełd w Budapeszcie, Moskwie i Pradze pójdą w górę.

Budapeszt

Solidnym zyskiem zakończyła ubiegły tydzień węgierska giełda. Jedno, co martwiło, to niskie obroty. Wtorkowa obniżka stóp procentowych na Węgrzech dała sygnał do wzrostu cen akcji banku OTP. W kolejnych dniach akcje banku drożały za sprawą inwestorów zagranicznych, którzy w końcówce ubiegłego tygodnia lokowali nowe pieniądze na budapeszteńskim rynku. Nie bez znaczenia były także ogłoszone w ostatnich dniach plany dalszej ekspansji zagranicznej największego węgierskiego banku.

Zwyżka cen akcji firmy chemicznej BorsodChem to głównie zasługa zagranicznych graczy, którzy uznali, że trwająca przez ostatnie kilka tygodni...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3499

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament