Jeśli nie wszyscy przyjdą
Pewne interpretacje prawne zawarte w zaprezentowanej przez nas wykładni zrodziły bowiem wątpliwości, a nawet niepokój. Poniżej staramy się wyjaśnić zagadnienie.
Wykładnia rodzi niepokójNasz czytelnik z Łodzi Włodzimierz Paszcza wskazuje, że w "Komentarzu do ustawy o własności lokali" prof. Jerzego Ignatowicza (Wydawnictwo Prawnicze, Warszawa 1995 r.) czytamy: "W głosowaniu muszą jednak uczestniczyć - inaczej niż w razie obowiązywania systemu tradycyjnego - wszyscy właściciele". Dlatego uchwały, o których mowa, nie są uchwałami walnego zgromadzenia właścicieli lokali, lecz uchwałami ogółu właścicieli, albo krócej - uchwałami właścicieli lokali.
Przyjmując taką regulację, ustawodawca zmierzał do tego, aby uniknąć fikcji, jaka nieraz daje o sobie znać, zwłaszcza w dużych spółdzielniach, a która polega na tym, że uchwały są wynikiem głosowania tylko niewielkiej części członków, tj....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta